Lazer Epilasyon Nedir? Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Lazer Epilasyon Nedir? Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Lazer epilasyon, saç kökünü yakarak saçların çıkarılması işlemidir. Lazer epilatör bu konuda kesinlikle iyi bir eğitim almalıdır. Çünkü lazer epilasyon istenmeyen sonuçlara yol açabilir. Deri döküntüsü, lekeler, yanıklar, kalıcı izler. Bu durumlardan kaçınmak için, önce güvenilir insanları iyi bir yerde lazerlememiz gerekir. Lazer epilasyon kadınlara ve erkeklere de uygulanabilir. Lazer epilasyonun en iyi sonucu verdiği saç, koyu renkli açık renkli saçlardır. Çünkü koyu kıllar lazer ışınını en iyi görür ve sonuç daha iyidir.

Kalbinde pil bulunan insanlara lazer epilasyon yapılmamalıdır. Daha sonra, açık yaralı kişilerde bile yara çevresinde bile ciddi diyabetli kişilere uygulanmamalıdır. Ayrıca, dudakta uçuk varsa, bıyık bölgesine uygulanmamalıdır. Ateşli hastalık sırasında sivilce ile ciltte sivilce üzerine lazer epilasyon yapılmamalıdır. Lazerin hamile kadınlara zararı yoktu. Ama yine de, riske girmemelisin.

Kuru cildimiz varsa, lazerden önce cilde soyma uygularsak, daha az acı verir. Ek olarak, eczanelerde cilt uyuşması sağlayan kremleri kullanarak ağrıyı en aza indirebiliriz. Epilasyondan sonra, lazer alanı bir süre yıkanmamalı, herhangi bir bakım kozmetiği kullanmamalıyız. Bir sorun oluşursa, derhal bir doktora danışmalı ve bize lazerin nerede olduğunu bildirmeliyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir