Nazca Çizgilerinin Anlamı Nedir?

Nazca Çizgilerinin Anlamı Nedir?

Nazca çizgileri, tarihçiler için hala gizemli kalan ve tam olarak çözülemeyen olayların bir parçasıdır. Güney Peru’daki Nazca Çölü’nde, bazıları düzlükler üzerinde semboller ve bazıları kilometrelerce uzunluktaki çeşitli geometrik formlar tarzında çizilmiş çizgilerden oluşan bir koleksiyon.

Bazı çizgilerin uzaydan görülebilecek kadar uzun ve büyük olduğu ve bu çizgileri kimin için ve kim için çizdiği gizemini hala koruyor. İlk iddia yankılanmıyor ve inanması zor. Erich von Daniken, Nazca ovasının bir uçuş koşucusu olduğunu ve bazı dönemlerde farklı boyutlardaki uzaylıların ve yaratıkların bu alana indiğini, ancak reaksiyonların gecikmediğini öne sürdü.

Nazca düz bir ova idi, pist olarak kullanılması imkansızdı ve neden uzaylıların bu kadar ilkel davranması gerekiyor? Alman doğumlu matematikçi Maria Reiche, tarihi en anlamlı ve mantıklı araştırma ve çalışmayı gerçekleştiren ilk isim yaptı. Nazca’da eğitimci olarak hizmet veren Maria Reiche, birçok çalışma yaptı ve bu çizgilerin ‘gökyüzü olaylarını’ gösterdiğini ve hayvan sembollerinin de bununla ilişkili olduğunu önerdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir